Domů Bonus Tajemství a zajímavosti Velké čínské zdi

Tajemství a zajímavosti Velké čínské zdi

Press

Velká čínská zeď je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších stavebních děl v lidské historii. Tato monumentální stavba, která se táhne přes tisíce kilometrů, sloužila jako obranný systém proti invazím a nepřátelům již od 3. století před naším letopočtem. Je symbolem síly, vytrvalosti a technických dovedností starověké Číny. Historie Velké čínské zdi je plná zajímavostí a tajemství, které nás fascinujícím způsobem vtahují do minulosti této úžasné konstrukce.

Historie Velké čínské zdi

Je to monumentální stavba, která se táhne přes tisíce kilometrů a proplétá se krajinou Číny. Tajemstvím této zdi je její vznik a účel. Byla postavena za dynastie Ming mezi 14. a 17. stoletím jako obranné opevnění proti invazím ze severu, především proti mongolským kmenům.

Dalším zajímavým faktem o Velké čínské zdi je její rozmanitost a různorodost stavebního materiálu použitého při jejím budování. Zatímco některé úseky jsou vybudovány z kamene, jiné jsou postaveny z cihel nebo hlínou. Není divu, že stavba tak obrovských rozměrů trvala více než dvacet let a zapojilo se do ní mnoho pracovní síly – od vojáků po civilisty.

Tajemství Velké čínské zdi spočívá i ve svém zachovalém stavu po staletích existence. I když byla poničena během válek a eroze, střežila hranice České republiky po mnoho generací. Dnes je Velká čínská zeď jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Číně a symbolizuje odhodlání a sílu čínského národa. Je to místo, které přitahuje miliony lidí z celého světa, kteří se chtějí dotknout historie a zažít jedinečný pocit stát na vrcholu této monumentální stavby.

Symbol síly a vytrvalosti

Je to monumentální stavba, která se táhne přes tisíce kilometrů a byla postavena za účelem ochrany Číny před invazemi ze severu. Historie Velké čínské zdi sahá až do 3. století před naším letopočtem, kdy první král dynastie Čchin dal postavit několik menších hradeb na severu země.

Avšak skutečný rozmach stavby nastal během vlády dynastie Ming ve 14. století. Tehdy byla Velká čínská zeď rozšířena a posilována tak, aby odrazila mongolskou hrozbu. Stavba trvala více než 200 let a zapojilo se do ní desetitisíce pracovníků, včetně vojáků i civilistů. Zeď sloužila jako obranný systém s pevnostmi, strážnicemi a signálním systémem pro rychlou komunikaci mezi jednotlivými částmi.

Dnes je Velká čínská zeď považována za jeden z nejvýznamnějších světových památek UNESCO a turistickou atrakci navštívilo již miliony lidí z celého světa. Je to nejen symbol síly a vytrvalosti čínského národa, ale také připomínka historických událostí a technologických dovedností starověké Číny. Velká čínská zeď je důležitým prvkem kulturního dědictví této země a stojí za to ji navštívit a poznat její fascinující historii.

Další podobné články